VEFK VE TILSIM NEDİR?

VEFK VE TILSIM NEDİR; BUNLARI YAPMAK GÜNAH MIDIR?

 

Vefk ve tılsım nedir? Bunları yapmak günah mıdır? Eğer ilmine güvenilen biri tarafından yapıldığına kanaat getirilirse kullanılabilir mi?

Devamını oku...

Esmalar ve Okunacağı Yerler

ESMAÜ’L-HÜSNA’DAN, HANGİ İSİM, HANGİ DERDE DERMAN OLUR, İÇİN KAÇ DEFA OKUNMALIDIR?

Kulak için: Ya Semi’. Omurga için: Ya Cabbar. Saç için: Ya Bedi'. Adaleler için: Ya Kaviyy. Kalp Kasları için: Ya Rezzak; Atardamarlar için: Ya Cabbar; Kanser için: Celle Celaluhu. Burun için: Ya Latif, Ya Ğaniy, Ya Rahim. Bacak için: Ya Rafi'. Göz damarları için: Ya Muteal. Kolon için: Ya Rauf. Karaciğer için: Ya Nafi'. Prostat için: Ya Reşid. Yağ keseleri için: Ya Nafi'. İdrar kesesi için: Ya Hadi. Akciğerler için: Ya Razık. Kemikler için: Ya Nafi. Dizler için: Ya Rauf. Saç Kepeği için: Celle Celaluhu. Kalp için: Ya Nur. Kalp Damarı için: Ya Vahhab. Sinirler için: Ya Muğni. Migren için: Ya Ğani. Guatr için. Ya Cabbar. Göz için: Ya Nur, Ya Basir, Ya Vahhab. Mide için: Ya Rezzak. Böbrek için: Ya Hayy. Bağırsaklar için: Ya Sabur. Pankreas-Şeker hastalığı için: Ya Bari. Rahim için: Ya Halik. Romatizma için: Ya Müheymin. Ğudde teymusiyye için: Ya Kaviy. Göz Siniri için: Ya Zahir. Tansiyon için: Ya Hâfid.

Devamını oku...

Dua etmenin Neresindeyiz?

Dünya 2000 yılının başlamasıyla birlikte adeta bir dua iklimine girdi ve hiç olmadığı kadar dua etmeye başladı. Dua hakkında yazılan birçok kitap ve dua üzerine yapılan çeşitli deneyler, çalışmalar, duanın gücünü ve esrarını çözmeye, anlamaya çalışıyorlar. Sadece din adamları veya ilahiyatçılar değil, laboratuar ortamında çalışan ve “görmediğine inanmayan” bilim adamları da duanın gücünü keşfetmeye soyundu ve bunda da başarılı oldular.

Devamını oku...

Dua ve Dua İle Tedavi

Dua, ibadetin özü ve iliği olmakla birlikte, aynı zamanda ruhsal rahatsızlıklarda çok etkili ve hiç yan tesiri olmayan bir tedavi şeklidir. Ancak her dua, herkese mutlaka bir ibadet sevabı kazandırırsa da kişiye özel durumlarda yani ruhsal rahatsızlıklarda her dua herkese iyi gelmez. Bunun için kötü niyetli kimselerin yaptıklarını bozmak ve özellikle büyüye maruz kalmış kimseleri veya cinlerin üzerinde etkisi olanları bundan kurtarmak için farklı bir şekilde dua etmek gerekir. Bunun için seçilmiş ayetler ve dualarla bu duaların okunacağı miktarları belirleyen rakamlar devreye girmektedir. Her rakam bir telefon numarası gibidir ve her rakamın özel bir anlamı vardır. Buna daha sonra değineceğiz.

Devamını oku...

Dua ve Sağlık

Dua Eden Sağlığına Kavuşuyor

DUA EDEN SAĞLIĞINA KAVUŞUYOR

1960’lı yıllarda sadece şarkılara tema olan “dua” 90'lı yılların ortalarından sonra ciddi anlamda araştırma konusu oldu. Bu tarihten sonra ABD'deki “DUA VE SAĞLIK” konulu araştırmaların sayısı neredeyse ikiye katlandı ve ortaya çarpıcı sonuçlar çıktı…

Devamını oku...

Designed by HostingVakti